Grant dla Parafialnego Zespołu Caritas

sobota, 17-04-2021


Nasz Parafialny Zespół Caritas zdobył grant w ramach Projektu Caritas Laudato Si. Ten projekt obejmuje troskę o nasze wspólne środowisko. W ramach projektu przyznano nam kwotę 12 140 zł, która zostanie przeznaczona na różnorodne działania. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco.

Na stronach internetowych projektu czytamy: „Projekt Caritas Laudato Si powstał w roku 2019 jako odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka oraz potrzebę budzenia w nas ekologicznej wrażliwości. Widzimy, że nasz świat zalewa plastik, konsumujemy coraz częściej bez umiaru, a zmiany klimatyczne można zauważyć w naszej codzienności. Mamy znaczący wpływ na środowisko, a ono na nas – świeże powietrze, zdrowe plony, czysta woda. To wszystko jest nam do życia potrzebne. Mija 5 lat od kiedy papież Franciszek napisał encyklikę Laudato si, mocno akcentując potrzebę działania. Jej przesłanie, cały czas bardzo aktualne, powinno dotrzeć do każdego z nas – dlatego „Caritas Laudato si” podejmuje temat i zaprasza do uważniejszego życia, które oddaje chwałę Panu Bogu”.

https://laudatosi.caritas.pl/

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM